Zahlavi

Výběrové řízení na pozici Projektový/Finanční manažer

Fri May 28 14:50:11 CEST 2021

Pro naše nově vzniklé projektové oddělení hledáme kolegyni / kolegu či kolegyně / kolegy na pozice:

Projektový a finanční manažer / manažerka

Hledáme uchazeče a uchazečky se zkušenostmi z oblasti řízení projektů financovaných z veřejných prostředků, které by zaujala možnost být “pravou rukou” hlavního řešitele ERC projektu a kteří by rádi přispěli k rozvoji nově vzniklého oddělení.

Pozice může být obsazena jedním kandidátem / kandidátkou (na 1,0 úvazku), při oddělení projektového a finančního managementu pak dvěma (na částečné úvazky dle profilu kandidátů).

Hlavní pracovní náplň:

V oblasti projektového managementu:

- sledování a vyhledávání relevantních výzev,

- podpora badatelů a badatelek při přípravě projektových návrhů a reportování,

- management aktuálních projektů financovaných z OP VVV z výzev č. 02_20_079 a 02_18_053,

- podpora hlavního řešitele aktuálně realizovaného ERC projektu,

- podpora při zaměstnávání cizinců,

- úzká součinnost s dalšími zaměstnanci organizace v oblastech souvisejících s projektovým řízením,

- komunikace s poskytovateli dotací a dalšími finančními a kontrolními institucemi (českými i zahraničními),

- účast na auditech a kontrolách projektů.

V oblasti finančního managementu:

- příprava, řízení a aktualizace rozpočtů projektů,

- řízení cash flow projektů,

- vypracování finančních zpráv a finančních analýz projektů,

- spolupráce na veřejných zakázkách (neinvestičních) týkající se projektů,

- řízení a kontrola finančních závazků vyplývající z uzavřených smluv a/nebo objednávek,

- odpovědnost za dotační uznatelnost a účetní a daňovou správnost předkládaných účetních dokladů a jejich správné zaúčtování,

- metodická podpora a spolupráce s Technickohospodářskou správou (THS) při zaúčtování účetních dokladů souvisejících s projekty,

- spolupráce s auditory projektů.

Požadujeme:

- VŠ vzdělání (min. Bc),

- koncepční myšlení,

- schopnost samostatné i týmové práce,

- samostatnost, pečlivost, zodpovědnost,

- organizační a komunikační schopnosti,

- znalost anglického jazyka na úrovni min. B2,

- pokročilou znalost MS Office (Word, Excel).

Pro pozici finančního manažera / manažerky dále pak:

- VŠ vzdělání (min. Bc), ekonomického směru,

- obecnou znalost účetnictví.

Výhodou je:

- zkušenost s prací v prostředí veřejné výzkumné instituce, popř. v akademickém prostředí,

- znalost anglického jazyka na úrovni C1, případně znalost dalšího světového jazyka,

- zkušenost s užíváním MS Teams a Adobe Acrobat.

Nabízíme:

- zajímavou, samostatnou a odpovědnou práci v příjemném prostředí,

- práci na plný úvazek, případně na částečný úvazek ve veřejné výzkumné instituci,

- zkušenosti s podporou mezinárodního badatelského týmu ERC projektu (Horizont 2020),

- pracovní smlouvu na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení,

- 5 týdnů dovolené,

- pružnou pracovní dobu, možnost částečné práce z domova,

- možnost jazykového a dalšího relevantního vzdělávání,

- možnost krátkodobých stáží v projektových odděleních zahraničních pracovišť,

- příspěvky na stravování.

V případě zájmu zašlete Váš profesní životopis společně s motivačním dopisem nejpozději do 26. června 2021 na email: adela.landova@eu.cas.cz.

Výběrové řízení je dvoukolové. Vybraní uchazeči / uchazečky budou pozváni k osobnímu pohovoru. Zamítavé odpovědi nezasíláme.

Zasláním svého životopisu souhlasíte, aby EÚ AV ČR zpracoval Vaše osobní údaje pro účely vedení evidence uchazečů o zaměstnání v souladu s příslušnými právními předpisy.

Předpokládané datum nástupu do pracovního poměru: 1. 9. 2021, popř. dle dohody.